Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Судді ВАСУ взяли участь в обговоренні стану і перспектив судової реформи

27 жовтня 2014, 10:51

22 жовтня 2014 року о 14.00 у Вищому господарському суді України  відбулося засідання круглого столу на тему: "Судова реформа в Україні - стан і перспективи: забезпечення належного доступу до правосуддя, ефективність судового захисту, підвищення авторитету судової влади та довіри громадян".

У заході взяли участь очільники та представники Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого адміністративного суду України, Ради суддів України та рад суддів спеціалізованих судів України, Генеральної прокуратури України, члени профільного комітету Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя, керівники і представники вітчизняних та закордонних неурядових організацій, профільні науковці та експерти.

Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов подякував присутнім за участь у роботі круглого столу. Він стисло окреслив проблеми судової системи, що потребують негайного реформування. Передусім – виконання судових рішень. Зупинившись на актуальному питанні щодо знищення системи господарських судів, Б.Львов зазначив, що при вирішенні цього питання потрібно виходити з таких принципів здійснення правосуддя, як раціональність та ефективність.

Секретар постійної парламентської комісії з питань правосуддя Леонід Ємець зазначив, що громадськість очікує від судової системи змін, але зауважив, що реформа, яка не погоджена з громадськістю, не принесе очікуваних результатів.

Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло під час свого виступу зауважив, що судді загалом підтримують наміри щодо реформи судової системи, але стурбовані методами її реалізації, зокрема, мова йде про реформування структури судової системи. На думку очільника ВАСУ, викликає стурбованість також те, що мета правосуддя враховується лише настільки, наскільки це відповідає інтересам суб’єктів реформаторського процесу. О. Нечитайло наголосив на тому, що відмова від конституційного принципу спеціалізації та формування триланкової судової системи у запропонованому варіанті не є панацеєю від усіх проблемних питань судоустрою. «Не варто ламати судову систему, натомість необхідно застосувати державну волю для того, щоб судовий механізм запрацював ефективно. Ми не повинні повертатися до єдиного суду, як це було за часів Радянського Союзу. Ми маємо йти вперед, розвиваючи та вдосконалюючи наші позитивні надбання», - висловив своє переконання Голова ВАСУ.


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру