Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Довіра до адміністративних судів серед осіб, які брали участь у судових процедурах, складає 57 %

23 січня 2015, 14:37

 

Такі результати соціологічного дослідження були озвучені під час круглого столу «Оцінка роботи судової системи України», який відбувся 22 січня 2015 року у Києві.

Визначала рівень довіри до судової системи компанія Research&Branding Group. Дослідження було дворівневим (за цільовою аудиторією): загальнонаціональне опитування і спеціалізоване опитування.

Учасниками загальнонаціонального опитування було все населення країни у віці від 18 років. У спеціалізованому опитуванні брали участь лише учасники судових процесів, причому респонденти цієї групи відбиралися по квотній вибірці, що репрезентувала учасників судових розглядів в залежності від спеціалізації суду (загальні, адміністративні та господарські).

За результатами соцопитування рівень довіри до судової влади  України в цілому серед осіб, які брали участь у судових процедурах, складає 40 %, а серед осіб, які не були учасниками судових процедур, - 13%. При цьому, як свідчать дані соцопитування, рівень довіри до адміністративних судів складає 57% з боку учасників спеціалізованого опитування та 14% з боку учасників загальнонаціонального опитування.

Як показали дослідження, на відміну від учасників спеціалізованого опитування учасники загальнонаціонального опитування не бачать суттєвої різниці між судами різної спеціалізації та їхній рівень довіри до загальних, адміністративних та господарських судів практично однаковий.

За даними соцопитування серед факторів, що можуть впливати на покращення роботи судової системи України, є просте та зрозуміле законодавство, жорстка відповідальність за корупційні дії, належне виконання рішень суду, реальна незалежність судової влади.

Крім того, респонденти визначили також заходи, які можуть покращити роботу суддів, - жорсткішу відповідальність суддів, достатнє фінансування.

Результати соціологічного опитування "Оцінка роботи судової системи України"

Прес-реліз до заходу

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру