Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Суддя ВАСУ Микола Сорока узяв участь у Регіональному семінарі з питань доступу до правосуддя стосовно навколишнього середовища

26 лютого 2015, 14:23

 19-20 лютого 2015 року в м. Тбілісі (Грузія) відбувся Регіональний семінар з питань доступу до правосуддя з питань навколишнього середовища для Південного Кавказу та країн Східної Європи. Семінар було організовано Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) у співпраці з Європейською економічною комісією ООН (UNECE). Метою заходу стало обговорення питань імплементації Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості у процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (Орхуська конвенція) та питань щодо можливої співпраці та налагодження зв’язків між суддями, що розглядають відповідну категорію спорів.

У семінарі взяли участь делегації представників Азербайджану, Вірменії, Грузії, Молдови та України. Вищий адміністративний суд України на заході представив суддя ВАСУ Микола Сорока. Також від України у заході взяли участь суддя Верховного Суду України Наталія Лященко та проректор Національної школи суддів України з науково-дослідної роботи Наталія Шукліна. Доповідачами виступили голова Робочої групи Орхуської конвенції з питань доступу до правосуддя, професор Ян Дарпо та Президент Форуму суддів країн Європейського Союзу з навколишнього середовища, суддя Конституційного суду Бельгії, професор Люк Лаврисен.
 
Під час семінару були обговорені такі питання: Конвенція про доступ до інформації, участь громадськості у процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (Орхуська конвенція): практика і проблеми, що виникають у зв’язку з імплементацією положень статті 9  Конвенції; доступ до правосуддя у справах, що стосуються доступу до інформації та участі громадськості у процесі прийняття рішень; доступ до правосуддя і право громадськості на дотримання національного законодавства, що стосується навколишнього середовища з огляду на вимоги пункту 3 статті 9 Конвенції, проблеми їх імплементації; засоби правового захисту, своєчасність процедур і витрати з огляду на правові вимоги пунктів 4 та 5 статті 9 Конвенції, проблеми їх імплементації; можлива співпраця та налагодження зв’язків між суддями, що розглядають відповідну категорію спорів зі створенням судової мережі.
 
 
Довідково:
Конвенція про доступ до інформації, участь громадськості у процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля - конвенція Європейської Економічної Комісії ООН, більше відома як Орхуська конвенція. Ця Конвенція отримала назву Орхуська за місцем її підписання (Орхус, Данія, 23-25 червня 1998 року). Вона набрала чинності 30 жовтня 2001 року. Україна підписала Орхуську конвенцію 25 червня 1998 року, а Верховна Рада України ратифікувала її 6 липня 1999 року (Закон України від 06.07.1999 № 832). Конвенція налічує 47учасників, 46 з яких є державами, а 47-й учасник – це ЄС.

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру