Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Опублікування закону «Про забезпечення права на справедливий суд» дає надію на початок стабільної роботи судової гілки влади – Голова ВАСУ О.Нечитайло

27 лютого 2015, 14:06

Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло висловив сподівання, що підписання та опублікування Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» стане початком стабільної роботи судів та дисциплінарних судових органів.

«Представники судової гілки влади рівно рік чекали від законодавця визначеності у тому, яким шляхом нам іти далі. Прийняття цього закону, попри аргументовану критику окремих фахівців, на мою думку вже є позитивом, оскільки саме існування такого нормативного акту розставляє крапки над «і» у чисельних законодавчих прогалинах та недомовленостях», - заявив Голова ВАСУ.

Так, на думку очільника Вищого адмінсуду однозначним позитивом закону є те, що нарешті з’явився шанс повноцінно запрацювати Вищій кваліфікаційній комісії суддів та Вищій раді юстиції. Безперечним надбанням закону можна назвати створення механізму підвищення професіоналізму суддів.

Олександр Нечитайло наголосив на тому, що судді готові до змін і до нових умов роботи. Разом з тим, на його думку, виконання цього закону всіма суб’єктами взаємовідносин, а також дотримання встановлених високих вимог незалежності суддів потребує неухильного контролю з боку громадськості.

«Лише у разі беззастережного виконання усіх норм закону представниками усіх гілок влади можливо реалізувати кінцеву задекларовану мету – побудову справедливого, ефективного, незалежного судочинства в нашій країні» - переконаний Голова ВАСУ.

 

Нагадаємо, що учора, 26 .02.2015 р., у газеті «Голос України» №35 (6039) опубліковано Закон України №192-VIII «Про забезпечення права на справедливий суд».

Закон про справедливий суд набирає чинності через тридцять днів з дня його опублікування, крім пунктів 6 та 8 розділу І цього закону, а також крім цього пункту, пунктів 3 і 4 розділу «Прикінцеві та перехідні положення», які набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Пункти 6 і 8 розділу I закону передбачають внесення змін до закону про Вищу раду юстиції та закону про Регламент ВР в частині обрання членів Вищої ради юстиції.

Із текстом опублікованого закону можна ознайомитись за посиланням – http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=377866.


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру