Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

На III Міжнародному судово-правовому форумі обговорили реалії і перспективи реформування судової системи

23 березня 2015, 15:07

 19-20 березня 2015 року відбувся III Міжнародний судово-правовий форум "Судова реформа: європейський вектор".

В рамках першого дня учасники заходу обговорили, зокрема, питання стосовно очікувань України від Угоди про асоціацію з ЄС, ознайомилися з міжнародним досвідом з цієї тематики, а також детально зупинилися на реаліях і перспективах реформування судової системи і суміжних інститутів в Україні. Програма другого дня складалася з роботи паралельних секцій, присвячених актуальним питанням кримінального, адміністративного, цивільного та господарського процесів та міжнародного арбітражу.

 

З вітальним словом до учасників форуму звернулися Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, академік НАПрНУ Наталія Кузнєцова, керівник проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" Віргіліус Валанчус і шеф-редактор "Юридичної практики" Рустам Колесник.

 

У роботі Форуму взяли участь міжнародні експерти - фахівці з питань імплементації європейських стандартів у судових системах Фінляндії, Литви, Польщі та інших держав, члени робочої групи з підготовки проекту Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом; судді судів різних інстанцій та юрисдикцій, члени Ради суддів України та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, представники Державної судової адміністрації України, народні депутати, партнери провідних юридичних фірм, представники адвокатського корпусу та прокуратури, відомі вчені.

 

Від Вищого адміністративного суду у заході узяв участь Голова ВАСУ Олександр Нечитайло, заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович.

 

Заступник Глави Адміністрації Президента України, координатор ради з питань судової реформи Олексій Філатов ознайомив присутніх із подальшими кроками в рамках проведення судової реформи, що пов'язані з внесенням змін до Конституції України. У рамках конституційного процесу, зокрема, планується реформування Вищої ради юстиції, перегляд вимог до суддів. За умови ефективної роботи, внесення змін до Конституції України, Олексій Філатов прогнозує у вересні 2015 року.

 

Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов відзначив, що подальший розвиток судової влади має відбутись в контексті поглиблення спеціалізації, адже вузька спеціалізація судів і суддів дозволяє збільшувати якість розгляду справи і прийнятого рішення.

 

Голова Ради Суддів України Валентина Сімоненко зупинилася на реформуванні судової влади крізь призму статусу органів суддівського самоврядування. Так, Рада суддів має бути окремим органом судової влади, який би відповідав за гарантування незалежності та справедливості правосуддя.

 

У ході другої сесії Форуму «Адміністративний процес» Голова Донецького апеляційного адміністративного суду Раїса Ханова  наголосила на тому, що найбільш цінне, що створила України за роки незалежності – це адміністративна юстиція. За її словами, існуючих принципів достатньо для ефективного захисту прав, свобод та інтересів сторін.

 

Заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович ознайомив учасників із ситуацією, що склалася в адміністративних судах у зв’язку з дією Закону «Про очищення влади». За його словами до окружних адмінсудів надійшло 426 справ. Наразі у Вищому адмінсуді знаходяться 11 позовів за статтею 171'1 КАС України щодо звільнених осіб Президентом України.

 

Що стосується розгляду цих справ у першій інстанції, то М. Смокович повідомив, що 18 справ розглянуто по суті, а по 228 справах провадження зупинено.

 

Предметом спорів з цієї категорії справ були, зокрема, такі: оскарження акта про звільнення (зокрема, актів про звільнення за результатами перевірок); оскарження висновків органів державної фіскальної служби, котрі перевіряли суддів на предмет відповідності їхніх доходів витратам, а також зобов’язання відповідача утриматися від виконання дій (у зв’язку зі зверненням до КСУ).


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру