Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Система адміністративних судів як самостійна має бути закріплена у Конституції України

08 квітня 2015, 14:11
Про це заявив Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло під час зустрічі з журналістами, яка відбулася сьогодні 8 квітня 2015 року. Він зауважив, що спеціалізовані адміністративні суди, відокремлені від судів загальної юрисдикції, мають бути прямо передбачені в Основному Законі у складі окружних, апеляційних адмінсудів та Верховного Адміністративного суду України.
 
Голова ВАСУ відзначив, що незалежні системи адміністративних судів діють у 15 європейських країнах. «Приміром, у Франції Адміністративна юстиція у вигляді Державної ради була створена ще у 1799 році», - сказав О. Нечиатйло.
 
Заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович у свою чергу зазначив, що закріплення самостійності системи адміністративних судів на конституційному рівні дозволить адміністративним судам бути незалежними і створить умови захищеності від тиску з боку інших гілок влади. Він звернув увагу, що як представник Конституційної комісії буде відстоювати цю ідею під час внесення відповідних змін до Конституції.
 
За словами М. Смоковича, система адміністративних судів від самого початку її створення в Україні мала бути відокремленою. Тоді ідеологи створення адмінюстиції домовилися, що після остаточного формування системи адміністративних судів, її відокремлять від судів загальної юрисдикції. «Саме сьогодні час завершити остаточне становлення системи адміністративних судів в Україні та відокремити їх від інших судів», - додав він.
 
М. Смокович нагадав журналістам непоодинокі ситуації, коли під час розгляду адміністративними судами політичних справ, на офіційному веб-сайті Верховної Ради України з’являлися законопроекти про ліквідацію Вищого адміністративного суду або й усієї системи адмінсудів.
 
У ході спілкування журналістів також поінформували, що у ВАСУ буде створена робоча група, яка напрацьовуватиме пропозиції до нової Конституції України для представлення їх на розгляд Конституційної Комісії.

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру