Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Пленум ВАСУ наполягає на необхідності прийняття закону про мирні зібрання

25 травня 2015, 16:05

Пленум Вищого адміністративного суду України під час свого засідання 22 травня 2015 року ухвалив рішення звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України стосовно необхідності правового врегулювання відносин щодо реалізації права на мирні зібрання.

Про це йдеться в постанові «Про обговорення постанови Пленуму Вищого адміністративного суду від 15 травня 2014 року №5 «Про правове регулювання відносин щодо реалізації права на мирні зібрання».

За словами заступника Голови ВАСУ, секретаря Пленуму Михайла Смоковича, народні депутати трьох скликань працюють над законом про мирні зібрання. Проте парламент до цього часу не може поставити крапку в цьому питанні.

«Без закону про мирні зібрання судову практику щодо розгляду спорів, які стосуються питання реалізації права на мирні зібрання, неможливо привести до єдності», - наголосив М.Смокович.

Крім того, у зв’язку з тим, що в Україні змінилося законодавство, яке регламентує діяльність суб’єктів владних повноважень, Пленумом ВАСУ було внесено зміни і доповнення до постанови Пленуму від 20 травня 2013 року № 8 «Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів».

Під час розгляду наступного питання порядку денного Пленум узяв до відома «Узагальнення судової практики розгляду  адміністративними судами заяв про перегляд судових  рішень у зв’язку з нововиявленими обставинами». Як зазначено у документі, дослідження теоретичних засад поняття нововиявлених обставин як підстави перегляду судового рішення має важливе значення для подальшого розвитку адміністративного судочинства, а оптимізація правового регулювання порядку розгляду й вирішення цієї категорії справ сприяє оновленню адміністративного процесуального законодавства України у світлі європейських стандартів щодо засобів правового захисту при здійсненні правосуддя адміністративними судами України.

Також Пленум узяв до відома «Аналіз окремих аспектів застосування статті 3 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року».

Як пояснив секретар Пленуму, це комплексний документ у якому дано відповіді на запитання, що можуть виникнути під час застосування законодавства при розгляді виборчих спорів з урахуванням принципу Верховенства права.

Того ж дня Пленум затвердив Регламент Пленуму ВАСУ та Положення про процедуру підготовки, прийняття та оприлюднення постанов Пленуму суду в новій редакції, а також вніс зміни до Положення про Науково-консультативну раду при ВАСУ. Судді, заслухавши інформацію секретаря Пленуму Михайла Смоковича, вивели зі складу Науково-консультативної ради при ВАСУ Педька  Юрія Сергійовича у зв’язку зі смертю.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру