Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Третина суддів окружних адміністративних судів не може здійснювати повноваження судді через закінчення п’ятирічного строку повноважень

01 вересня 2015, 14:18
Голова ВАСУ Олександр Нечитайло звертається до Голови Верховної Ради України, Президента України та Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів щодо необхідності невідкладного вирішення питання безстрокового призначення суддів адміністративних судів.  
 
У листах Голови ВАСУ, зокрема, зазначається, що відповідно до наказу Державної судової адміністрації України від 14.05.2012 № 52 «Про визначення кількості суддів у адміністративних судах України» штатна чисельність суддів в окружних адміністративних судах становить 638 суддів (за винятком суддів адміністративних судів, розташованих на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя). При цьому третина суддів окружних адміністративних судів не може здійснювати повноваження судді через закінчення п’ятирічного строку повноважень. Уже сьогодні 194 суддів не можуть розглядати справи, а у найближчі місяці суддівські повноваження закінчаться ще у 25 суддів окружних адміністративних судів.
 
В окремих судах ситуація є особливо критичною та ризикує перетворитися на кадрову катастрофу для системи адміністративних судів. Так, зокрема, половина суддів не можуть виконувати повноваження через закінчення п’ятирічного строку першого призначення в Окружному адміністративному суді міста Києва (28 із 51 суддів за штатом), Закарпатському (6 із 14 суддів), Миколаївському (7 із 16 суддів), Кіровоградському (8 із 16 суддів), Черкаському (8 із 20 суддів) окружних адміністративних судах. Значна кількість суддів, які не можуть здійснювати правосуддя, також у Донецькому окружному адміністративному суді (19 суддів), Харківському окружному адміністративному суді (19 суддів), Одеському окружному адміністративному суді (6 суддів).
 


 
Нагадаємо, що раніше Голова ВАСУ звертався з таким проханням до Голови Верховної Ради і народних депутатів України (лист від 15 травня 2015 року).

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру