Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Заступник Голови ВАСУ Михайло Цуркан взяв участь у 12-у Конгресі Міжнародної асоціації вищих органів адміністративної юрисдикції

12 травня 2016, 15:33

2 – 6 травня 2016 року в м. Стамбул (Турецька Республіка) відбувся 12-й Конгрес Міжнародної асоціації вищих органів адміністративної юрисдикції (IASAJ). Цьогорічний Конгрес, який проводився Асоціацією спільно із Державною радою Туреччини, був присвячений темі «Альтернативне вирішення спорів в адміністративних справах». Вищий адміністративний суд України на заході за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні представляв заступник Голови Вищого адміністративного суду України Цуркан Михайло Іванович.

Міжнародна асоціація вищих органів адміністративної юрисдикції об’єднує вищі суди та державні ради майже всіх країн світу. Вищий адміністративний суд України є її членом з 2008 року. Варто зазначити, що членство ВАСУ в Асоціації значно розширило можливості суддів адміністративних судів щодо вивчення іноземного досвіду у сфері адміністративного судочинства, а також сприяло ознайомленню іноземних колег із функціонуванням адміністративного судочинства в Україні.

Починаючи з 1983 року, коли у Франції було проведено перший Конгрес Асоціації, присвячений темі «Судовий контроль за законністю односторонніх актів державних органів публічної адміністрації», вони проводяться кожні три роки. Участь у цьогорічному Конгресі взяли делегації близько 40 країн.  

Робота учасників цьогорічного Конгресу проходила в рамках трьох комітетів – Публічні договори та закупівлі, Публічна служба (обраний представником України) та Податки та регулювання економіки.  Також під час заходу  М.Цуркан провів робочі зустрічі з віце-президентом Державної ради Франції Жаном-Марком Сове, Головою Державної ради Туреччини Зеррін Гюнгьор, Президентом Верховного адміністративного суду Швеції Метсом Меліном, Президентом Верховного адміністративного суду Португалії Антоніо Кальхао, а також делегаціями Ради Європи, Азербайджану, Польщі, Чехії та ін. країн.

Під час Конгресу також було проведено засідання Правління Асоціації,  та засідання Генеральної асамблеї Асоціації, на якому було заслухано звіт Генерального секретаря Асоціації про діяльність Асоціації за 2013 – 2016 рр., а також фінансовий звіт. Крім того, під час засідання Генеральної асамблеї традиційно було обрано орган, який головуватиме в Асоціації наступні три роки та прийматиме черговий Конгрес. Ним став Федеральний трибунал з питань податків та адміністративної юстиції Мексики. Таким чином наступний Конгрес Асоціації буде проводитися у Мексиці у 2019 році.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру