Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Представники адміністративних судів відвідали Європейський суд з прав людини

06 червня 2016, 13:02

 

Представники адміністративних судів України взяли участь у візиті української делегації до Європейського суду з прав людини (м. Страсбург, Французька Республіка), який відбувся 1 – 2 червня 2016 року та здійснювався в рамках проекту ОБСЄ «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя», що впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Верховним Судом України, Вищим адміністративним судом України та Національною школою суддів України.

Від адміністративних судів України до складу української делегації увійшли Голова Вищого адміністративного суду України  Олександр Нечитайло, начальник Відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Світлана Пилипець, суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Сергій Уханенко, суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Віталій Брагар, суддя Харківського окружного адміністративного суду Людмила  Волкова та суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Андрій Жук.

До складу української делегації також увійшли суддя Верховного Суду України Олександр Волков, начальник Управління забезпечення діяльності керівництва Верховного Суду України Людмила Майстренко, проректор по забезпеченню організаційної діяльності Національної школи суддів України Володимир Мазурок, начальник відділу міжнародного співробітництва Національної школи суддів України Тетяна Пустовойтова, суддя Апеляційного суду Львівської області Ярослав Левик, суддя Обухівського районного суду Київської області Олександр Тиханський, суддя Шевченківського районного суду м. Чернівці Вікторія Чебан, суддя Городоцького районного суду Хмельницької області Сергій Шинкоренко, суддя Личаківського районного суду м. Львова Назар Стрепко, а також Посол, Координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба та національний менеджер проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Наталія Ступницька.

У ході візиту до Європейського суду з прав людини учасники української делегації ознайомилися із організацією його роботи, оглянули приміщення суду та провели зустрічі з його представниками.

Зокрема, з українською делегацією зустрілися суддя Європейського суду з прав людини Ангеліка Нуссбергер, юристи Секретаріату Європейського суду з прав людини Олександра Ситник, Тарас Вавринчук, Микола Сорочинський, Павло Пушкар та Дмитро Третьяков.

У ході зустрічей із зазначеними представниками Європейського суду з прав людини члени української делегації мали змогу обговорити, зокрема, такі питання: виконання державою зобов’язань за Конвенцією в умовах тимчасової втрати ефективного контролю над частиною території; принцип юридичної визначеності в практиці ЄСПЛ в світлі статті 6 та статті 1 Протоколу № 1 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (ЄКПЛ); принцип «субсидіарності» та «допустимих меж втручання» в практиці ЄСПЛ та в світлі протоколів до ЄКПЛ (зокрема, стосовно справ щодо відсутності засобів правового захисту); практика ЄСПЛ щодо прав внутрішньо-переміщених осіб та біженців, шукачів політичного притулку (зокрема з країн СНД); підходи ЄСПЛ до визначення «реальних, практичних і ефективних» прав, які гарантуються ЄКПЛ у порівнянні з «теоретичними та ілюзорними» правами, які не гарантуються ЄКПЛ; сталість та еволюція практики ЄСПЛ: причини, умови зміни практики та особливості застосування сучасної практики; майно як автономне поняття в практиці ЄСПЛ.

Також, учасники візиту відвідали слухання справи ЄСПЛ Морейра Феррейра проти Португалії стосовно порушення права заявниці на справедливий суд за статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

 Фото з сайту Національної школи суддів України

  


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру