Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович у складі української делегації узяв участь у навчальному візиті до Міграційної служби Швеції

07 жовтня 2016, 13:17

4–6 жовтня 2016 року в рамках Фази ІІ проекту «Ініціатива підвищення якості систем надання притулку в країнах Східної Європи та Південного Кавказу» Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців відбувся візит представників державних органів Азербайджану, Грузії та України, які працюють у сфері надання притулку, та суддів цих країн до Королівства Швеція (м. Стокгольм) з метою ознайомлення з роботою Міграційної служби Швеції. 

До складу української делегації увійшли заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович, начальник Управління юридичного забезпечення Державної міграційної служби Олена Дубчак, завідувач сектору збору та аналізу інформації по країнах походження Департаменту у справах іноземців та осіб без громадянства ДМС Абдул Кадер Мустафа Ітані та головний спеціаліст відділу по роботі з шукачами захисту Департаменту у справах іноземців та осіб без громадянства ДМС Лаура Налбандян.

На початку заходу представники Міграційної служби Швеції зробили огляд поточної ситуації із розглядом міграційних спорів у першій інстанції та апеляційних судах. Загалом програма візиту була поділена на тематичні сесії.

Першу сесію присвятили загальному огляду правового регулювання та процедур надання притулку у Швеції: передачі справ з прикордонних пунктів, реєстрації, розгляду справ у першій інстанції, виявленню та роботі зі справами вразливих осіб, організації перекладу.

Під час другої сесії обговорили питання приймання шукачів притулку: надання житла, місця у центрах тимчасового розміщення, процедурі передачі справ до відповідних органів.

Ознайомленню делегацій із робочим днем з життя співробітників Міграційної служби Швеції, які відповідають за визначення потреб у захисті та перегляді справ, була присвячена третя сесія. Зокрема, учасники візиту  змогли побачити, як відбувається співбесіда з біженцями, а також почути поради стосовно необхідного обладнання, часу та документування співбесіди. Крім того, вони дізналися про надання доступу до перекладу, ознайомилися із процедурою перегляду та отримання зворотного звязку за результатами співбесіди, роботою зі справами, що мають ознаки виключення з під захисту.

У ході четвертої сесії шведські експерти ознайомили делегації із забезпеченням якості процедури надання притулку: механізмами забезпечення якості, документуванням, архівуванням та використанням баз даних. Також гостям розповіли про професійний розвиток та навчання співробітників Міграційної служби Швеції, розв’язання проблем їх професійного вигоряння та вікарної травматизації.

П’яту сесію було присвячено ознайомленню із процедурою збору інформації про країни походження, з яких прибули біженці: джерела, бази даних, запити на отримання інформації та її використання. Процедурі розгляду сп, що зазнали певний вид насильства, присвятили шосту сесію.

Під час сьомої сесії делегатам розповіли про механізм оскарження рішень Міграційної служби: процедуру, оцінку судами підтверджуючих документів. Також повідомили про те, які складності виникають у суду при розгляді клопотання про надання притулку, як суди використовують інформацію про країни походження та організовують переклад.

У ході восьмої сесії гостей ознайомили з плануванням на випадок надзвичайних ситуацій: застосування спеціальних заходів на випадок великого напливу шукачів притулку, прискорена процедура та градація справ, приймання та забезпечення житлом.

Наприкінці візиту співробітники Міграційної служби Швеції ознайомили делегації України, Грузії та Азербайджану з процедурою інтеграції біженців у Швеції: мовні курси, професійна підготовка, навчання, доступ до житла, медичної допомоги, страхування, працевлаштування, процедура натуралізації.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру