Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Судді адміністративних судів ознайомилися з адміністративним судочинством Німеччини

05 грудня 2017, 16:35

У рамках співробітництва Вищого адміністративного суду України з Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва з 26 листопада по 2 грудня 2017 року відбувся візит делегації суддів адміністративних судів України до Федеративної Республіки Німеччина.

До складу української делегації увійшли голова Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду України Анатолій Коршун, заступник голови Київського апеляційного адміністративного суду Василь Ключкович, голова Івано-Франківського окружного адміністративного суду Андрій Могила та голова Житомирського окружного адміністративного суду Сергій Черноліхов.

У ході візиту учасники української делегації взяли участь  у німецько-українському колоквіумі з питань адміністративного процесуального права, ознайомилися із засадами адміністративного судочинства Німеччини і організацією роботи Вищого адміністративного суду землі  Рейнланд-Пфальц (друга інстанція) та Адміністративного суду м. Кобленц (перша інстанція), а також оглянули приміщення цих судів, відвідали судове засідання по усному розгляду адміністративної справи у Вищому адміністративному суді землі  Рейнланд-Пфальц та провели фахові зустрічі з німецькими суддями.

Зокрема, з українською делегацією зустрілися Президент Конституційного суду та Вищого адміністративного суду землі Рейнланд-Пфальц Ларс Брокер, постійний представник Президента Конституційного суду землі Рейнланд-Пфальц та віце-президент Вищого адміністративного суду землі Рейнланд-Пфальц Дагмар Вюнш, судді та службовці Вищого адміністративного суду землі Рейнланд-Пфальц, а також Директор Німецького фонду міжнародного правового співробітництва Штефан Хюльсхьорстер та старший менеджер цього Фонду Вольфрам Хертіг.

У ході фахових зустрічей українських суддів з німецькими колегами були обговорені такі теми: компетенція адміністративного судочинства в Німеччині; проходження справ по інстанціях та провадження по засобах оскарження в німецькому адміністративному процесі; принципи німецького адміністративного процесу; стаття 6 (право на справедливий суд) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод; конституційне судочинство Німеччини та конституційна скарга; право на мирні зібрання в Німеччині та адміністративне судочинство; незалежність суддів; організація роботи суду та порядок розподілу справ; «належне» управління та адміністративне судочинство; об’єднання суддів як професійні організації; сучасні засоби комунікації в адміністративному судочинстві; співпраця Вищого адміністративного суду із засобами масової інформації та громадськістю.

Також українські судді відвідали Ландтаг (парламент) землі Рейнланд-Пфальц (м. Майнц), де оглянули його приміщення та зустрілися із Президентом Ландтагу Гендріком Герінгом.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру