Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Представники адміністративних судів України відвідали Європейський суд з прав людини

29 квітня 2015, 11:30


Представники адміністративних судів взяли участь у візиті української делегації до Європейського суду з прав людини (м. Страсбург, Французька Республіка), який відбувся 21 – 22 квітня 2015 р. та організований Вищим адміністративним судом України спільно з Радою Європи у рамках проекту Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі» (фінансується Урядом Канади).

Від адміністративних судів до складу української делегації увійшли: заступник Голови Вищим адміністративним судом України Михайло Смокович, судді ВАСУ Володимир Заяць, Володимир Кочан та Юрій Рецебуринський, начальник Управління вивчення судової практики та судової статистики ВАСУ Наталія Богданюк, начальник Відділу узагальнення судової практики ВАСУ Володимир Котвицький та  головний консультант цього Відділу Володимир Перепелюк, голова Запорізького окружного адміністративного суду Олег Прудивус, голова Сумського окружного адміністративного суду Микола Шаповал та заступник голови Житомирського окружного адміністративного суду Євген Романченко. До складу делегації також увійшли представники від Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Офісу Ради Європи в Україні.

У ході візиту до Європейського суду з прав людини учасники української делегації ознайомилися із організацією його роботи, оглянули приміщення суду та провели зустрічі з його представниками.

Зокрема, з українською делегацією зустрілися суддя Європейського суду з прав людини від України Ганна Юдківська, юристи Секретаріату Європейського суду з прав людини Тарас Вавринчук, Тарас Пашук, Оксана Покальчук, Павло Пушкар, Олександр Ситник, Микола Сорочинський та Дмитро Третьяков.

У ході зустрічей з представниками Європейського суду з прав людини представники української делегації мали змогу обговорити, зокрема, такі питання: принципи Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод: межі розсуду, верховенство права, пропорційність, необхідність, позитивні зобов’язання; справи Європейського суду з прав людини щодо поновлення на посаді українських суддів; свобода зібрань та об‘єднань, припинення діяльності об‘єднань та політичних партій; право на справедливий суд; право на вільні вибори; питання люстрації в практиці Європейського суду з прав людини.

Під час перебування у Французькій Республіці представники української делегації також відвідали Адміністративний трибунал міста Страсбург, де ознайомилися з організацією його роботи, основними засадами організації адміністративного судочинства Франції, а також зустрілися з Головою цього трибуналу пані Даніелою Мацега та суддями.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру